נט"ל
  להיעזר   להכיר   ללמוד
 
 

התערבויות טיפוליות בשעת חירום

התערבויות טיפוליות בשעת חירום:

 

התערבות בשעת חירום

התערבות בשטח על פי בקשת הרשות והכוחות שבשטח–מתן כלים ומיומנויות לצוותים הפועלים בשטח.

דיבוב ו"אוורור" צוותים הפועלים בשטח (צוותי הרשות המקומית, צוותים מקצועיים,

מתנדבים וכד')

מתן סיוע בכ"א מקצועי בהתאם לצורך.

התערבות מיידית ראשונית, הרגעה, מתן כלים לתושבים בהתמודדות וכד'.

יציאה לבתי התושבים ופעילויות הפגה במקלטים על פי פניית הרשות המקומית.

התערבות בקרב אוכלוסיות בסיכון.

 

"ניידת טיפול נפשי "- תמיכה וסיוע נפשי בבית

במסגרת הסיוע לקהילה הנתונה במצב לחץ מתמשך, פועלת ניידת ההתערבות  של נט"ל, במסגרתה מגיעים אנשי הצוות הקהילתי לבתי התושבים בקווי העימות למתן סיוע במתכונת פרטנית, זוגית ומשפחתית.  התערבות זו יכולה להיות חד־פעמית כמו במצבי חירום או כסדרת מפגשים לטיפול וליווי מעמיקים יותר. מטרת ההתערבות היא להרגיע את המתח הכרוך בחשיפה חד פעמית או מתמשכת למצב מאיים ולעזור ליחיד ולמשפחתו להתארגן מחדש במצב הנתון ,כדי לשפר את אופן ההתמודדות והתקשורת בתוך התא המשפחתי.

עבודת הניידת מתבצעת בתיאום מלא עם מחלקת הרווחה בעיר ועם מרכז החוסן. אנשי המקצוע של הניידת מגיעים לבתי המשפחות, וכך מתאפשר טיפול פרטני בילדים ובהורים בנפרד ובמשפחה כולה, בסביבתה הטבעית.

 

אזורי הפעילות משתנים על פי האירועים הביטחוניים המתרחשים במציאות חיינו. בעקבות המצב הביטחוני בדרום הארץ  פעלנו בשדרות, נתיבות, אופקים, אשקלון, אשדוד,יבנה, אשכול, שדות נגב וכל אזור עוטף עזה. נט"ל פועלת אף במקרים שישובים ואזורים שלמים נחשפו לאסונות טבע.

 

חשוב לציין, כי הניידת ממשיכה את פעילותה גם ב"ימים של שקט", שכן בעבור ילדים רבים "מצב החירום" לא הסתיים, והם ממשיכים לסבול מתסמינים פוסט טראומטיים קשים גם ימים ושבועות אחרי כן.

 

 

סדנאות במצבי לחץ ודחק והעצמת אוכלוסיות בסיכון:

 

הכשרה לבעלי צרכים מיוחדים, בני משפחותיהם ולצוותים המטפלים בהם -  מתן מענה שגרתי ויומיומי לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, בני משפחותיהם ולצוותים העובדים איתם.

 

קבוצות ייחודיות להורים/אימהות וילדים/למשפחות/ זוגות/ובודדים/קשישים.

 

קבוצות נשים/נשים יהודיות ערביות – העצמת חוסנן הנפשי של נשים, הקניית מיומנויות התמודדות במצבי חירום ומתן כלים לפתרון קונפליקטים.

מנהיגות צעירה: תכנית ייחודית העונה על הצורך של בני הנוער להתמודד בצורה אקטיבית עם מצבים משבריים. מטרתה: פיתוח מנהיגות נוער שתפעל למען הקהילה, הן בשגרה והן בשעת חירום

 

 

 

דרונט בניית אתרים