נט"ל
  להיעזר   להכיר   ללמוד
 
 

סדנאות והכשרות להתמודדות עם מצבי לחץ ומשבר

סדנאות והכשרות הכנה לשעת חירום

 נט"ל פועלת בקהילה בשני ערוצים עיקריים: תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע לאומי, ופיתוח סדנאות והכשרה לגופים, רשויות, ארגונים וחברות במצבי דחק ומשבר שונים, הן על רקע לאומי והן על רקע אישי ומקצועי. כמו כן, במרכז הטראומה של נט"ל, פועל מרכז רב תחומי ללימודי טראומה כחלק מהחזון של הנחלת הידע לאנשי מקצועות טיפוליים. חשוב לציין כי כל הכשרה נבנית בהתאם לצרכיו של הגוף המזמין, תוך התאמה מרבית לאילוצים ולתנאים האובייקטיבים של המקום

 

איך מועברות הסדנאות

 • שימוש באמצעים יצירתיים/ אמנות, מוזיקה, תנועה
 • גוף ונפש -הגוף כמקור כוח ומקור להתמודדות
 • הרצאות
 • סימולציות/משחקי תפקידים
 • עבודה בטבע
 • טכניקות לתרגול נשימות  
 • יוגה צחוק
 • חשיבה חיובית
 • פוטותראפיה

 

פיתוח צוותים לשעת חירום בארגונים חברתיים ועמותות

אדם בוגר מבלה חלק ניכר משעות היום במקום העבודה. הארגון מהווה עבורו, לא רק מקור לפרנסה ולמיצוי יכולותיו, גם מערכת חברתית. בניסיון המצטבר, באזור הדרום בפרט וברחבי הארץ בכלל, עולה שמנהלים ועובדים במקומות עבודה מתלבטים בין הצורך להמשיך ולעבוד בזמן חירום, לבין צרכי הפרט לחוש מוגן וקרוב למשפחתו. מיומנויות הנרכשות לטובת התמודדות במצבי חירום יעילות לא רק במצבי חירום על רקע לאומי, אלא גם במצבים קשים  אחרים (למשל תאונות, בעיות משפחתיות, בעיות אישיות ועוד).

 

מטרות:

 • הכשרת צוותי חירום בארגונים וחברות.
 • חיזוק חוסנו של הארגון באמצעות פיתוח חוסנו האישי של העובד
 • יצירת ערכת תפקוד במצבי חירום המתאימה לאופיו של הארגון.

 

סיוע והכשרה למנהלים ובכירים

סיוע לצוותי מנהלים, הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי, הנחשפים למצבי לחץ ומשבר בשל אופי עבודתם העשוי להיות תובעני, מתיש וכולל עימותים אישיים ומקצועיים, יש חשיבות  להכשיר מנהלים ועובדים בכירים בפיתוח מנהיגותם האישית, בהקמת מערכי־חוסן פנים ארגוניים, כולל: בניית צוותי חירום, בניית חוסן אישי, והתמודדות עם מצבי חירום לאומיים ואחרים.

 


סדנאות הכנה לחירום

עבודה עם מטה העירייה  או הרשות  המקומית–  לפיתוח נהלי חירום ועבודה משותפת בין המחלקות השונות.

צוותי חירום וצוותי רווחה - הקמת צוותים והכשרתם לשעת חירום, הנשענים על בעלי תפקידים מתוך המערכת, ומטרתם ניהול מצבי חירום.

ארגונים, מפעלים, מוסדות ורשויות מקומיות, בנקים, עסקים - הדגש הוא היבטים ארגוניים של ניהול משברים, יצירת מנהיגות ותחזוק צוות בזמן חירום.

מתנדבים - מתן כלים לעזרה עצמית בשעת חירום,  כלים לעזרה ראשונה נפשית, שיאפשרו  לסייע לאוכלוסייה המגלה תגובות דחק וחרדה ולאלו שעלולים לסבול מתופעה זו במקרה של מצבי לחץ וחירום.

 


הכשרה לטיפול בנפגעי דחק וטראומה

מיועד לאנשי מקצועות בתחום הטיפולי והחינוכי -

לימוד כלים אבחנתיים וטיפוליים במבוגרים, נוער וילדים, הסובלים מתגובות והפרעות עקב ארוע טראומטי, ברצף שבין תגובת לחץ  אקוטית  לתגובה פוסט-טראומטית .

  

 

פעילות והכשרה במוסדות החינוך

סדנאות חינוכיות לבניית חוסן- מיועדות למוסדות חינוך, צוותי הוראה, הורים ותלמידים- נט"ל מציעה שימוש בכלי טיפולי והעצמה לחיזוק חוסנם של ילדים ובני נוער תוך שילובם של ההורים בפעילות.

הכשרת  מורים, גננות ומטפלות  - מתן כלים להתמודדות עם תגובות רגשיות (פחד, עצב וכעס) של ילדים בגיל הרך במצבי דחק וטראומה.

פעילות לילדים- מתקיימת בבית הספר, בהנחיה משולבת ומשותפת של המורה עם איש הצוות הקהילתי,ומטרתה היא העצמת חוסנם של הילדים והמורים ומתן כלים להתמודדות עם מצבי לחץ וחירום.

בכיתות א' עד ד' ,בתום הפעילות, צופים הילדים בהצגה בהפקת נט"ל "קונץ וראי הפלאים"  – ההצגה מסייעת לילדים להתמודד עם חוויות רגשיות מאיימות כגון פחד, חרדה או אובדן שליטה.

 

 

יום למידה התנסותית בטבע (Outdoor)

סדנת למידה התנסותית חווייתית, המשלבת התמודדות עם אתגרים ודילמות מחיי היומיום. הפעילויות עוסקות בתכנים של חיזוק מיומנויות אישיות וארגוניות, תקשורת בין אישית, ניהול קונפליקטים, הבנה צוותית, דרכי התמודדות פיזית ורגשית עם משברים ודילמות, חלוקת משאבים, תכנון התמודדות עם לחץ, פתרון בעיות, יציאה ממשבר להצלחה, חשיבה יצירתית, חשיבות המגע האישי, שיתוף פעולה ועוד

דרונט בניית אתרים